Southeastern Virginia Tennis Umpires Association
High School Assignments

 

 ALWAYS CHECK WITH THE COACH/TD FOR THE UPDATED START TIMES AND REPORT 30 MINUTES EARLY

 

 

 DAY  

 DATE        

TIME 

EVENT

LOCATION

HEAD REFEREE

Rover 

Rover 

 TOURNAMENT DIRECTOR

 

 
 

 

 

 May 9

  TCISODU Baker Brown  
   

 May 10

  TCISODU  BakerBrown   
    May 11  TCISODU 

Baker

Brown 

    May 13 Great Bridge vs ??? Great Bridge HS Antwan Williams    
           
    May 14 6A Region Lynn Middle/FC / COX HSBehson,Baker and Riddick    
    May 15 6A Region Lynn Middle/FC Barrera (LM)  Baker (FC)    

 

 May 16

 6A Region Lynn Middle/FC/ Cox Brown (LM)  Barrera (FC) Baker (Cox)   
           
    May 13 4A  TeamJamestown HSFriend    
           
           
    May 15 Smithfield vs Jamestown Smithfield HS Wells    
     May 15 Deep Creek vs Denbigh Deep Creek HS  Yarn   
           
    May 15  4A TeamGrafton HS Riddick   
    May 17   4A Team Grafton HS Riddick   
    May 17 4A TeamGreat Bridge vs? Girls  Yarn   
    May 20 3A CNU 

M. Harbin

 Wells

    May 22 3A  CNUM. Harbin Wells  


  

 

 May 23

 3ACNU  M. Harbin Wells  
   
       
   

 May 20

  4A RegionHunt Park  Zaeh Behson  
    May 21 4A Region Hunt Park  Riddick Yarn  
   May 22 4A Region Hunt Park  Zaeh Friend  
   May 23 4A Region Hunt Park  Riddick   
   
       
     May 20   6A RegionFCHS  J. Harbin   
    May 21   6A Region FCHS Barrera   
    May 22  6A RegionFCHS  J. Harbin   
           
    May 16  5A Team GirlsHunt Park Yarn Behson   
    May 16  5A Team BoysHunt Park Wells Riddick   
           
    May 18 5A Finals Girls Hunt Park Daniels    
    May 17 5A Finals Boys Norfolk StateBaker   
           
    May 21  5A Individuals Hunt ParkBaker (boys) Daniels (girls)   
    May 23 5A Individuals  Hunt ParkBaker J. Harbin   
    May 24  5A Semis/FinalsHunt Park Wells M. Harbin   
           
    May 23 Grassfield vs Landstown (Girls) Grassfield HS Reid   
    May 23  Kellam vs West Branch (G)Kellam HS Riddick   
    May 23 Ocean Lakes vs Granby (G) Ocean Lakes HS Behson    
    May 23 Western Branch vs Ocean Lakes (B)Western Branch Antwan Williams    
           
    May 23 Granby Vs Grassfield (B)  GranbyD. Williams    
    May 23 First Colonial vs Landstown (B)  LMHS Yarn   
   May 23  Cox vs Kellam (B) Cox  Baker   
    May 23 First Colonial vs Cox (G)  FCHS Barrera   
    May 24 Boys 6A SF Teams  Friend Yarn   
    May 24 Girls 6A SF Teams  A. Williams Behson   
    May 28 3pmBoys 6A Team Finals Lynn MiddleBaker    
    May 28 3pmGirls 6A Team Finals  TBAFriend    
           
    May 31 2pmMaury vs Mills Godwin (G) Northside Park D. Williams    
    May 31 2pmMaury vs Mills Godwin (B)  Norfolk St.Baker